Designer Outdoor Wall Light by Zambelis
Color: Graphite
Materials: Aluminum, PC
Warranty: 3 years
Integrated LED
Use: Outdoor
Designer Outdoor Wall Light by Zambelis
Color: Graphite
Materials: Aluminum, PC
Warranty: 3 years
Integrated LED
Use: Outdoor
Designer Outdoor Wall Light by Zambelis
Color: Graphite
Materials: Aluminum, PC
Warranty: 3 years
Integrated LED
Use: Outdoor
| Lifetime | 50 000 h |
|---|---|
| Brand | ZAMBELIS |
| Range | DESIGN |
| Product family | Wall and ceiling lights |
|---|---|
| Installation environment | Outdoor lighting |
| Warranty | 3 years |
| Power | 9 W |
|---|
| Dimmable | ON/OFF |
|---|
| Light intensity | Low |
|---|---|
| Technology | LED |
| Lumens output | 800 lm |
| Lumens efficiency | 89 lm/W |
| Lifetime LXBY | L70B50 |
|---|---|
| Beam Angle | 120 deg |
| IRC > | 80 |
| Lumens range | 800-1099 lm |
| Height | 51 mm |
|---|---|
| Width | 130 mm |
| Length | 120 mm |
| Net weight | 0.405 kg |
| Materials | Aluminum |
|---|---|
| Waterproof | No |
| IP | IP54 |
| IK | IK04 |
| Product color | Gray |