ZAMBELIS 23W Dimmable DESIGN Matte Black Ceiling Light
Color: Bronze
Materials: Crystal and Metal
Warranty: 3 years
Built-in LED source
Use: Indoor
ZAMBELIS 23W Dimmable DESIGN Matte Black Ceiling Light
Color: Bronze
Materials: Crystal and Metal
Warranty: 3 years
Built-in LED source
Use: Indoor
ZAMBELIS 23W Dimmable DESIGN Matte Black Ceiling Light
Color: Bronze
Materials: Crystal and Metal
Warranty: 3 years
Built-in LED source
Use: Indoor
| Lifetime | 50 000 h |
|---|---|
| Brand | ZAMBELIS |
| Range | DESIGN |
| Product family | Pendant Lights |
|---|---|
| Installation environment | Retail, Office, Residential |
| Warranty | 3 years |
| Voltage | 230 V AC |
|---|---|
| Power | 27 W |
| Dimmable | PHASE (TRIAC) |
|---|---|
| Power range | 26-50 W |
| EU energy class 2019/2015 | G |
| Technology | LED |
|---|---|
| Lumens output | 1745 lm |
| Lumens efficiency | 65 lm/W |
| Lifetime LXBY | L80B50 |
|---|---|
| IRC > | 90 |
| Lumens range | 1600-1999 lm |
| Diameter | 400 mm |
|---|---|
| Height | 135 mm |
| Net weight | 3.7 kg |
| Waterproof | No |
| IP | IP20 |
|---|---|
| IK | IK02 |
| Product color | Brown |
| Diameter range | More than 350 mm |
| Detailed color | Bronze |
| Standards | CE, RoHS |
|---|
| Carbon footprint | 38.99 kgCO2eq |
|---|