V-TAC PRO
LED design pendant lights by Zambelis
Color: White
Materials: Metal and Paper
Warranty: 3 years
Light source not included, to be chosen as an accessory below: E27
Use: Indoor
Available cable length: 2.5 m
LED design pendant lights by Zambelis
Color: White
Materials: Metal and Paper
Warranty: 3 years
Light source not included, to be chosen as an accessory below: E27
Use: Indoor
Available cable length: 2.5 m
| Brand | ZAMBELIS |
|---|---|
| Range | DESIGN |
| Product family | Pendant Lights |
|---|---|
| Installation environment | Residential, Decorative, Architectural |
| Warranty | 3 years |
| Voltage | 220-240 V AC |
|---|
| Max power | 40 W Max |
|---|
| Technology | LED |
|---|
| Base | E27 |
|---|---|
| Diameter | 300 mm |
| Height | 270 mm |
| Net weight | 2.6 kg |
| Materials | Paper |
| Waterproof | No |
|---|---|
| Product color | White |
| Diameter range | 251-300 mm |
| Detailed color | White |
| Installation mode | Pendant light |