ZAMBELIS
Designer ceiling light by Zambelis
Color: Sandblasted Black
Materials: Aluminum
Warranty: 3 years
Integrated LED
Use: Indoor
Designer ceiling light by Zambelis
Color: Sandblasted Black
Materials: Aluminum
Warranty: 3 years
Integrated LED
Use: Indoor
| Lifetime | 50 000 h |
|---|---|
| Brand | ZAMBELIS |
| Range | DESIGN |
|---|---|
| Product family | Wall and ceiling lights |
| Warranty | 3 years |
| Voltage | 230 V AC |
|---|---|
| Power | 7 W |
| Power range | 0-25 W |
|---|---|
| EU energy class 2019/2015 | G |
| Technology | LED |
|---|---|
| Lumens output | 1600 lm |
| Energy savings | - 10% |
| Lumens efficiency | 95 lm/W |
|---|---|
| Lifetime LXBY | L70B50 |
| IRC > | 80 |
| Lumens range | 1600-1999 lm |
| Diameter | 110 mm |
|---|---|
| Height | 38 mm |
| Net weight | 0.6 kg |
| Materials | Aluminum |
| Waterproof | No |
| IP | IP20 |
|---|---|
| IK | IK02 |
| Product color | Black |
| Diameter range | 101-150 mm |
| Detailed color | Sandy Black |
| Standards | CE, RoHS |
|---|
| Carbon footprint | 11.02 kgCO2eq |
|---|