Designer ceiling light from the Zambelis brand
Color: Sanded Black
Materials: Aluminum, Acrylic
Warranty: 3 years
Integrated LED
Use: Indoor
Designer ceiling light from the Zambelis brand
Color: Sanded Black
Materials: Aluminum, Acrylic
Warranty: 3 years
Integrated LED
Use: Indoor
Designer ceiling light from the Zambelis brand
Color: Sanded Black
Materials: Aluminum, Acrylic
Warranty: 3 years
Integrated LED
Use: Indoor
| Lifetime | 50 000 h |
|---|---|
| Brand | ZAMBELIS |
| Range | DESIGN |
| Product family | Wall and ceiling lights |
|---|---|
| Installation environment | Reception, Point of Sale, Architectural |
| Warranty | 3 years |
| Voltage | 230 V AC |
|---|---|
| Current | Up to 600 mA |
| Power | 30 W |
|---|---|
| Power range | 26-50 W |
| EU energy class 2019/2015 | G |
| Technology | LED |
|---|---|
| Lumens output | 2400 lm |
| Lumens efficiency | 80 lm/W |
| Lifetime LXBY | L70B50 |
|---|---|
| IRC > | 80 |
| UGR < | 19 |
| Lumens range | 2000-2999 lm |
| Diameter | 400 mm |
|---|---|
| Height | 85 mm |
| Net weight | 2.1 kg |
| Materials | Aluminum |
| Waterproof | No |
| IP | IP20 |
|---|---|
| IK | IK02 |
| Product color | Black |
| Diameter range | More than 350 mm |
| Detailed color | Sandy Black |
| Standards | CE, RoHS |
|---|
| Carbon footprint | 31.5 kgCO2eq |
|---|