Design LED ceiling light by Zambelis
Color: Matt White
Materials: Aluminum and Acrylic
Warranty: 3 years
Integrated LED
Use: Indoor
Design LED ceiling light by Zambelis
Color: Matt White
Materials: Aluminum and Acrylic
Warranty: 3 years
Integrated LED
Use: Indoor
Design LED ceiling light by Zambelis
Color: Matt White
Materials: Aluminum and Acrylic
Warranty: 3 years
Integrated LED
Use: Indoor
| Lifetime | 50 000 h |
|---|---|
| Brand | ZAMBELIS |
| Range | DESIGN |
| Product family | Wall and ceiling lights |
|---|---|
| Installation environment | Shops, Offices, Residential |
| Warranty | 3 years |
| Voltage | 230 V AC |
|---|---|
| Power | 39 W |
| Dimmable | PHASE (TRIAC) |
|---|---|
| Power range | 26-50 W |
| Light intensity | Average |
|---|---|
| Technology | LED |
| Lumens output | 2602 lm |
| Lifetime LXBY | L80B50 |
|---|---|
| Diffuser | Opale |
| IRC > | 80 |
| Lumens range | 2000-2999 lm |
| Height | 60 mm |
|---|---|
| Width | 590 mm |
| Length | 590 mm |
| Net weight | 4.52 kg |
| Materials | Aluminum |
| Waterproof | No |
|---|---|
| IP | IP20 |
| IK | IK02 |
| Product color | White |
| Working temperature | -25 °C to 45 °C |