V-TAC
DownRay design by Zambelis
Color: Sand White and Black
Materials: Aluminum
Warranty: 3 years
Light source not included, to be chosen as accessory below: GU10
Use: Indoor
DownRay design by Zambelis
Color: Sand White and Black
Materials: Aluminum
Warranty: 3 years
Light source not included, to be chosen as accessory below: GU10
Use: Indoor
| Brand | ZAMBELIS |
|---|---|
| Range | DESIGN |
| Product family | Downlights |
|---|---|
| Installation environment | Reception, Point of Sale, Architectural |
| Warranty | 3 years |
| Voltage | 230 V AC |
|---|
| Technology | LED |
|---|
| Base | GU10 |
|---|---|
| Diameter | 69 mm |
| Height | 49 mm |
| Net weight | 0.2 kg |
| Materials | Aluminum |
| Waterproof | No |
| IP | IP20 |
|---|---|
| IK | IK02 |
| Product color | White |
| Diameter range | 51-100 mm |
| Cut-out | 64 mm |
| Detailed color | Sandy White And Black |
| Standards | CE, RoHS |
|---|