Designer LED Floor Lamp by Zambelis
Color: Sandblasted Black and Brushed Gold
Materials: Aluminum, Metal and Plastic
Warranty: 3 years
Integrated LED
Use: Indoor
Available cable length: 2 m
Designer LED Floor Lamp by Zambelis
Color: Sandblasted Black and Brushed Gold
Materials: Aluminum, Metal and Plastic
Warranty: 3 years
Integrated LED
Use: Indoor
Available cable length: 2 m
Designer LED Floor Lamp by Zambelis
Color: Sandblasted Black and Brushed Gold
Materials: Aluminum, Metal and Plastic
Warranty: 3 years
Integrated LED
Use: Indoor
Available cable length: 2 m
| Lifetime | 50 000 h |
|---|---|
| Brand | ZAMBELIS |
| Range | DESIGN |
| Product family | Floor lamps |
|---|---|
| Installation environment | Architectural, Decorative, Residential |
| Warranty | 3 years |
| Voltage | 220-240 V AC |
|---|
| Power | 7 W |
|---|---|
| Power range | 0-25 W |
| Technology | LED |
|---|---|
| Lumens output | 611 lm |
| IRC > | 90 |
|---|---|
| Lumens range | 500-799 lm |
| Height | 1 465 mm |
|---|---|
| Standard length | 45 cm |
| Width | 300 mm |
| Length | 405 mm |
| Net weight | 1 kg |
|---|---|
| Waterproof | No |
| Product color | Black |
| Detailed color | Sandy Black and Brushed Gold |