18W LED Source for ZAMBELIS Fan
Compatible with the following references: ZAM.23003 and ZAM.23004
18W LED Source for ZAMBELIS Fan
Compatible with the following references: ZAM.23003 and ZAM.23004
18W LED Source for ZAMBELIS Fan
Compatible with the following references: ZAM.23003 and ZAM.23004
| Lifetime | 50 000 h |
|---|---|
| Brand | ZAMBELIS |
| Range | DESIGN |
| Product family | Accessories |
|---|---|
| Installation environment | Retail, Office, Residential |
| Warranty | 3 years |
| Power | 18 W |
|---|
| Power range | 0-25 W |
|---|---|
| EU energy class 2019/2015 | F |
| Technology | LED |
|---|---|
| Lumens output | 1600 lm |
| Energy savings | - 10% |
| Lumens efficiency | 89 lm/W |
| Lifetime LXBY | L80B50 |
|---|---|
| Diffuser | Opale |
| IRC > | 80 |
| Lumens range | 1600-1999 lm |
| Diameter | 200 mm |
|---|---|
| Height | 100 mm |
| Net weight | 0.4 kg |
| Materials | Polycarbonate |
| Waterproof | No |
|---|---|
| IP | IP44 |
| IK | IK02 |
| Diameter range | 151-200 mm |
| Carbon footprint | 28.35 kgCO2eq |
|---|