ZAMBELIS
Magnetic design light fixture by Zambelis
Color: Sandblasted Black
Materials: Aluminum, Acrylic
Warranty: 3 years
Integrated LED
Use: Indoor
Magnetic design light fixture by Zambelis
Color: Sandblasted Black
Materials: Aluminum, Acrylic
Warranty: 3 years
Integrated LED
Use: Indoor
| Lifetime | 50 000 h |
|---|---|
| Brand | ZAMBELIS |
| Range | DESIGN |
| Product family | Track Lights |
|---|---|
| Installation environment | Reception, Point of Sale, Architectural |
| Warranty | 3 years |
| Voltage | 230 V AC |
|---|---|
| Power | 8 W |
| Power range | 0-25 W |
|---|---|
| EU energy class 2019/2015 | F |
| Technology | LED |
|---|---|
| Lumens output | 780 lm |
| Energy savings | - 20 % |
| Lumens efficiency | 100 lm/W |
| Lifetime LXBY | L80B50 |
|---|---|
| Beam Angle | 36 deg |
| IRC > | 80 |
| Lumens range | 500-799 lm |
| Diameter | 45 mm |
|---|---|
| Length | 110 mm |
| Net weight | 0.3 kg |
| Materials | Aluminum |
| Waterproof | No |
| IP | IP20 |
|---|---|
| IK | IK02 |
| Product color | Black |
| Diameter range | 0-50 mm |
| Detailed color | Sandy Black |
| Standards | CE, RoHS |
|---|