Design 3-light rail luminaire by Zambelis
Colour : Sandy White
Materials : Aluminium
Warranty : 3 years
Integrated LED
Use : Indoor
Colour : Sandy White
Materials : Aluminium
Warranty : 3 years
Integrated LED
Use : Indoor
Colour : Sandy White
Materials : Aluminium
Warranty : 3 years
Integrated LED
Use : Indoor
| Lifetime | 30,000 h |
|---|---|
| Brand | ZAMBELIS |
| Range | DESIGN |
| Product family | Track Lights |
|---|---|
| Installation environment | Architectural, Residential |
| Warranty | 3 years |
| Voltage | 220-240 V AC |
|---|---|
| Power | 20 W |
| Electrical class | Class I |
|---|---|
| Power range | 0-25 W |
| EU energy class 2019/2015 | F |
| Technology | LED |
|---|---|
| Lumens output | 1587 - 1673 lm |
| Lifetime LXBY | L70B50 |
| Beam Angle | 100 deg |
|---|---|
| IRC > | 90 |
| Lumens range | 1600-1999 lm |
| Height | 70 mm |
|---|---|
| Standard length | 55 cm |
| Width | 33 mm |
| Length | 535 mm |
| Net weight | 0.8 kg |
| Materials | Aluminum |
|---|---|
| Waterproof | No |
| IP | IP20 |
| Product color | White |
| Detailed color | Sand White |
| Installation mode | Surface-mounted with accessory |