V-TAC
Designer pendant light by Zambelis
Color: Blue and Brass
Materials: Metal, Glass
Warranty: 3 years
Light source not included, to be selected as an accessory below: E27
Use: Indoor
Designer pendant light by Zambelis
Color: Blue and Brass
Materials: Metal, Glass
Warranty: 3 years
Light source not included, to be selected as an accessory below: E27
Use: Indoor
| Brand | ZAMBELIS |
|---|---|
| Range | DESIGN |
| Product family | Pendant Lights |
|---|---|
| Installation environment | Reception, Point of Sale, Architectural |
| Warranty | 3 years |
| Voltage | 230 V AC |
|---|
| Dimmable | ON/OFF |
|---|
| Technology | LED |
|---|
| Base | E27 |
|---|---|
| Diameter | 240 mm |
| Height | 280 mm |
| Net weight | 2.3 kg |
| Materials | Metal |
| Waterproof | No |
|---|---|
| IP | IP20 |
| IK | IK02 |
| Product color | Blue |
| Diameter range | 201-250 mm |
| Detailed color | Blue - Brass |
| Standards | CE, RoHS |
|---|
| Carbon footprint | 3.5 kgCO2eq |
|---|