V-TAC
Direct the light beam of your LED GU10 spots with this adjustable cup from V-TAC!
This product is guaranteed for 3 years.
Strong point: stylish product and very low cost
Socket and GU10 spots not included, to be chosen as accessories.
Direct the light beam of your LED GU10 spots with this adjustable cup from V-TAC!
This product is guaranteed for 3 years.
Strong point: stylish product and very low cost
Socket and GU10 spots not included, to be chosen as accessories.
| Brand | V-TAC |
|---|---|
| Range | START |
| Product family | Accessories |
|---|---|
| Installation environment | Retail, Office, Residential |
| Warranty | 3 years |
| Dimmable | ON/OFF |
|---|
| Technology | LED |
|---|
| Base | GU10 |
|---|---|
| Height | 91 mm |
| Width | 173 mm |
| Length | 25 mm |
| Net weight | 0.1 kg |
| Materials | Aluminum |
|---|---|
| Waterproof | No |
| IP | IP20 |
| Product color | White |
| Detailed color | White |