Aluminum reflector for HighBay ADVANCE 2 and 3 200W and 240W. Helps to mask the light source and reduce luminaire glare.
Reduces the angle to 80° and UGR to 22 for HighBays ADVANCE 2 and 25 for ADVANCE 3.
Aluminum reflector for HighBay ADVANCE 2 and 3 200W and 240W. Helps to mask the light source and reduce luminaire glare.
Reduces the angle to 80° and UGR to 22 for HighBays ADVANCE 2 and 25 for ADVANCE 3.
Aluminum reflector for HighBay ADVANCE 2 and 3 200W and 240W. Helps to mask the light source and reduce luminaire glare.
Reduces the angle to 80° and UGR to 22 for HighBays ADVANCE 2 and 25 for ADVANCE 3.
| Brand | CLAREO |
|---|---|
| Range | ADVANCE |
| Product family | Accessories |
|---|---|
| Reuse | Yes |
| Warranty | 5 years |
| Beam Angle | 80 deg |
|---|
| Diameter | 395 mm |
|---|---|
| Height | 84 mm |
| Net weight | 0.93 kg |
|---|---|
| Product color | Black |
| Diameter range | More than 350 mm |