Aluminum reflector for HighBay ADVANCE 4 70W, 100W and 150W.
Not compatible with the PIR Bluetooth SENSOR+ detector.
Allows to reduce the light source angle to 90° and decrease the luminaire glare.
Allows to reduce UGR to 25 for HighBays ADVANCE 4.
Aluminum reflector for HighBay ADVANCE 4 70W, 100W and 150W.
Not compatible with the PIR Bluetooth SENSOR+ detector.
Allows to reduce the light source angle to 90° and decrease the luminaire glare.
Allows to reduce UGR to 25 for HighBays ADVANCE 4.
Aluminum reflector for HighBay ADVANCE 4 70W, 100W and 150W.
Not compatible with the PIR Bluetooth SENSOR+ detector.
Allows to reduce the light source angle to 90° and decrease the luminaire glare.
Allows to reduce UGR to 25 for HighBays ADVANCE 4.
| Brand | CLAREO |
|---|---|
| Range | ADVANCE |
| Product family | Accessories |
|---|---|
| Warranty | 7 years |
| Diameter | 265 mm |
|---|---|
| Height | 62 mm |
| Net weight | 0.6 kg |
| Product color | Black |
|---|---|
| Diameter range | 251-300 mm |
| Detailed color | Black |
| Standards | CE, RoHS |
|---|