ADVANCE L-shaped aluminum profile.
This profile allows the installation of LED strips as cornice lighting.
Color choice: Brushed aluminum, White and Silver
Length: 2 meters.
ADVANCE L-shaped aluminum profile.
This profile allows the installation of LED strips as cornice lighting.
Color choice: Brushed aluminum, White and Silver
Length: 2 meters.
ADVANCE L-shaped aluminum profile.
This profile allows the installation of LED strips as cornice lighting.
Color choice: Brushed aluminum, White and Silver
Length: 2 meters.
| Brand | CLAREO |
|---|---|
| Range | ADVANCE |
| Product family | Accessories |
|---|---|
| Installation environment | Point of sale, Hotel, Office |
| Warranty | 2 years |
| Height | 12.1 mm |
|---|---|
| Standard length | 200 cm |
| Width | 19.4 mm |
| Length | 2,000 mm |
|---|---|
| Net weight | 0.2 kg |
| Materials | Aluminum |