CLAREO
EagleRise brand driver, 12W constant current 250mA
Product compatible with CLAREO 12W panels or downlights.
Standards: lighting
Dimmable: No
EagleRise brand driver, 12W constant current 250mA
Product compatible with CLAREO 12W panels or downlights.
Standards: lighting
Dimmable: No
| Brand | EAGLERISE |
|---|---|
| Range | ADVANCE |
| Product family | Drivers |
|---|---|
| Warranty | 7 years |
| Current | 250 mA |
|---|---|
| Power | 12 W |
| Electrical class | Class II |
|---|---|
| Dimmable | ON/OFF |
| Power range | 0-25 W |
| Technology | LED |
|---|
| Height | 25 mm |
|---|---|
| Width | 38 mm |
| Length | 100 mm |
| Net weight | 0.1 kg |
| Waterproof | No |
|---|---|
| IP | IP20 |
| Product color | White |
| Detailed color | White |