V-TAC PRO
New Garden Spike Light from V-TAC brand
Color: Black
Materials: Aluminum
Warranty: 3 years
Bulb not included, to be chosen as an accessory below: GU10
Use: Outdoor
New Garden Spike Light from V-TAC brand
Color: Black
Materials: Aluminum
Warranty: 3 years
Bulb not included, to be chosen as an accessory below: GU10
Use: Outdoor
| Brand | V-TAC |
|---|---|
| Range | START |
| Product family | Others |
|---|---|
| Warranty | 3 years |
| Voltage | 230 V AC |
|---|
| Max power | 35 W |
|---|
| Technology | LED |
|---|
| Base | GU10 |
|---|---|
| Diameter | 100 mm |
| Height | 270 mm |
| Length | 92 mm |
| Net weight | 0.288 kg |
|---|---|
| Materials | Aluminum |
| Waterproof | YES |
| IP | IP65 |
| Product color | Black |
| Carbon footprint | 0.5 kgCO2eq |
|---|